Reef Scorpionfish BluIchtiof preparat na rybią ospę 2L
Opis
Reef Scorpionfish BluIchtiof preparat na rybią ospę 2L
Zbiór pierwiastków, witamin, minerałów i substancji odżywczych wspomagająca odporność podczas trwania ichtioftiriozy "ospy" wśród ryb ozdobnych morskich.
Substancja składa się z 2 preparatów: Preparat 1 należy dozować w ilości 25ml na każde 100l co 12h przez 10dni do zbiornika w tym czasie nie ma potrzeby odłączania węgla aktywowanego, zeolitów, odpieniacza .
W związku z możliwą zawartością związków jodku, srebra , cynku nie zaleca się podczas kuracji dodatkowego stosowania jodu i cynku . Po zakończeniu dozowania substancji preparat oddziałuje od 28dni do 40dni. Po kuracji nie ma potrzeby stosowania węgla aktywowanego.
Nie zaleca się stosowania w niedojrzałych zbiornikach, zbiornikach w których poziom jodu przekroczył 0.2mg/l . Nie zaleca się przekraczania dawki oraz 10dniowego czasu dozowania. Podczas testów nie stwierdzono negatywnego działania na rafę koralową, jednak zaleca się podczas stosowania szczególnie obserwować rafę tym bardziej czułe okazy w razie problemów należy natychmiastowo przestać dozować substancję.
Sugeruje się na czas kuracji usunąć ze zbiornika małże, rozgwiazdy i ślimaki nagoskrzelne na które substancja może działać niekorzystnie.
Preparat 2 należy dozować 1-2 krople do pokarmu najlepiej suchego lub mrożonego odsączając z wodę i czekając aż nasiąknie preparatem.
Sugeruje się stosować w połączeniu z lampą UV o odpowiedniej mocy i przepływie.
Na końcowy skutek ma wpływ szereg czynników szybkość reakcji, kondycja ryb, czynnik stresu, prawidłowe rozpoznanie, wrodzona odporność danego gatunku-zauważono obniżoną skuteczność środka w stosunku co do pokolcy w szczególności Acanthurus leucosternon.
Przechowywać w zacienionym chłodnym miejscu, poza zasięgiem dzieci.
Substancja nie jest klasyfikowana jako niebezpieczna według klasyfikacji GHS.
Pojemność: 2l
